تبلیغات
ای نوح ای ولایت کشتی نشین.... ای موج موج خطبه ی تو آتشین.... امروز موج حادثه در دست توست....‏ توفان ما اشارت انگشت توست....‏ باز هم تکرار مکر عام و خاص....‏ یک علی با بی‌نهایت عمروعاص....‏ یک علی مظلوم همچون جد خویش.... ظلم‌هایی دیده اندر حد خویش.... کیستند این عمروعاصان شقی؟.... کفر کیشان به ظاهر متقی.... ای خداوندان ملک عافیت.... والیان مسند اشرافیت.... من یقین دارم مسلمان نیستید.... چون ولی را تحت فرمان نیستید.... من در این آشفته بازار شما‏.... پرده بر می‌دارم از کار شما.... گر شمایان نیستید اهل نفاق....‏ مرگ خواهید از خدا بالاتفاق....‏ این نماز و روزه و حج و زکات....‏ بی‌ولایت چیست غیر از منکرات....‏ جز ولایت وادی ایمن کجاست....‏ ایمنی از شر اهریمن کجاست....‏ بر ولای مرتضی مومن شوید.... کز عذاب قهر حق ایمن شوید.... گفت احمد با علی بیعت کنید؟.... یا که در دین خدا بدعت کنید؟.... بر ولای مرتضی کافر شدید؟.... یا که از مولا مسلمان‌تر شدید؟.... از چه رو چون کوفیان بی‌ولی.... خرده می‌گیرید بر کار علی.... با علی در بدر بودن شرط نیست.... ای برادر نهروان در پیش روست....‏ یا علی امشب تنور آماده کن....‏ امتت را امتحانی ساده کن....‏ تا شود معلوم خاص الخاص کیست.... در دل دریای خون غواص کیست.... پس از این در تب هنگامه ز پا ننشینم.... در تب معرکه سرگرم دعا ننشینم.... نکند مکر بنی‌صاعده تکرار شود‏.... که علی در قفس خانه گرفتار شود‏.... بنشین باده به کام دگران خواهد شد.... چشم نرگس به شقایق نگران خواهد شد....‏ موریانه چه موذیانه می‌جوند....‏ ریشه‌های چارچوب انقلاب را .... دید در شب

دید در شب
قالب وبلاگ
نظر سنجی
حاصل مذاکره و توافق با شیطان بزرگ؟
در دید در شب
در كل اینترنت
توصیه می كنیم
یک روز پس از سخنان روحانی، فضای دانشگاه آزاد امنیتی شد+فیلم/ زاکانی: باید از اداره پادگانی دانشگاه‌ها دست برداشت
عباسپور، برادر همسر جاسبی، مانع برگزاری برنامه مجوزدار

به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو به دستور عباسپور رئیس دانشگاه علوم و تحقیقات تمامی دفاتر بسیج دانشجویی در این دانشگاه پلمپ شدند.
یک روز پس از سخنان روحانی، فضای دانشگاه آزاد امنیتی شد+فیلم/ زاکانی: باید از اداره پادگانی دانشگاه‌ها دست برداشت
گروه سیاست جهان نیوز ـ یک روز پس از آنکه حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور، در روز دانشجو در دانشگاه شریف گفت «احساس می‌کنم فضای دانشگاه سال ۹۴ نسبت به دانشگاه سال ۹۲ زمین تا آسمان فرق می‌کند. ممکن است هنوز هم فضا امنیتی باشد و من این را نمی‌پسندم. ما فضای امن می‌خواهیم نه فضای امنیتی»، عوامل دانشگاه آزاد با حمله به دفتر بسیج دانشجویی دانشجویان، ضمن محبوس کردن تعدادی از اعضای این تشکل در دفتر آن، عضو این تشکل را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، در شرایطی که دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد خود را برای شرکت در مراسمی با موضوع مافیای ثروت و قدرت با سخنرانی علیرضا زاکانی آماده می‌کردند، مسئولین دانشگاه با یورش به دفتر بسیج دانشجویی ضمن ضرب و شتم دانشجویان، اقدام به پلمب دفتر این تشکل دانشجویی کردند. دلیل این خشونت سازمانی علیه دانشجویان، جرم آنان در اقدام به برگزاری نشستی با حضور زاکانی و با عنوان «شهریه دانشجویی در جیب مافیای قدرت یا ثروت؟! در دانشگاه چه می‌گذرد» بود.

عنوان این مراسم نشان می‌داد که احتمال دارد برخی از پشت پرده‌های مدیریت سی ساله و خانوادگی بر دانشگاه آزاد بازخوانی شود؛ به‌خصوص آنکه دکتر زاکانی سرپرستی کمیته‌ی تحقیق و تفحص مجلس از دانشگاه آزاد را برعهده داشته و کارنامه‌ی عملکرد این مرکز که با شهریه‌ی دانشجویان و همچنین کمک‌های بیت‌المال ایجاد شده و رونق گرفت اما بعدها به ملک موروثی بدل شد؛ در دستان اوست.


روحانی روز گذشته ضمن اشاره به تغییراتی که دولت او در زمینه‌ی فضای آزادی بیان در دانشگاه ایجاد کرده است، به دانشجویان گفته بود که نقد برخی از نهادها سخت و مشکل است. امروز اما دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد زیر مشت و لگد مسئولان این دانشگاه، تغییرات ایجاد شده در دوران روحانی را با گوشت و پوست خود حس کردند و یکی از نهادهایی را که نقد آن سخت و مشکل است را به عینه شناختند.

http://www.jahannews.com/images/docs/files/000460/nf00460126-1.jpg

ریاست واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد را علی عباس‌پور طهرانی بر عهده دارد. وی برادر همسر عبدالله جعفرعلی جاسبی است که به مدت سی سال ریاست دانشگاه آزاد را دارا بوده و روابط بسیار نزدیکی با خانواده‌‎ی هاشمی دارد و هم اکنون نیز برخی او را به عنوان رئیس در سایه‌ی این دانشگاه می‌شناسند.

http://www.jahannews.com/images/docs/files/000460/nf00460126-2.jpg

مسئول بسیج دانشجویی واحد علوم و تحقیقات:
با دستور عباسپور دفاتر بسیج دانشجویی در این دانشگاه بسته شدند

ابراهیمی مسئول بسیج دانشجویی واحد علوم و تحقیقات در گفتگو با «نسیم»، گفت: به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو به دستور عباسپور رئیس دانشگاه علوم و تحقیقات تمامی دفاتر بسیج دانشجویی در این دانشگاه بسته شدند.

مسئولین واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد برای جلوگیری از برگزاری نشستی با عنوان "مافیای قدرت و ثروت در دانشگاه آزاد" با حضور دکتر علیرضا زاكانی، دفتر بسیج دانشجویی را بستند.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران:
با وجود داشتن مجوز مراسم، دانشگاه آزاد اجازه برگزاری آن را نداد

محمد مهدی رمضان زاده، دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو، در خصوص اقدام دانشگاه علوم تحقیقات به بستن بسیج دانشجویی این دانشگاه گفت:امروز برنامه بسیج دانشجویی این دانشگاه با موضوع مافیای قدرت و ثروت که قرار بود با حضور آقای زاکانی به بررسی اتفاقات پشت پرده‌ای که در دانشگاه آزاد رخ می‌دهد پرداخته شود لغو شد.

وی ادامه داد: برخلاف قانون شاهد این بودیم که با وجود داشتن مجوز برای این برنامه، این دانشگاه اجازه برگزاری آن را نداد و برد بسیج دانشجویی شکسته شد امروز نیز درب دفتر بسیج دانشجویی بسته شده و اجازه ورود و خروج به هیچ کس داده نمی شود.

رمضان زاده تاکید کرد: متاسفانه مشاهده می شود که بخش مافیای قدرت و ثروت در دانشگاه آزاد چه قدر مورد حساسیت مسئولین و دست اندرکاران آن می شود که حاضرند برای حفظ منافع خود به هر اقدامی مثل بسته شدن بسیج این دانشگاه متوسل شوند.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران بزرگ در ادامه سخنانش اظهار داشت: این اتفاقات نشان می دهد که اتفاقات پشت پرده ای زیادی در این دانشگاه به وقوع پیوسته که مسئولین این دانشگاه تمایلی به اطلاع رسانی این مسائل به دانشجویان و آگاه سازی آن ها ندارند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امروز حراست دانشگاه علوم تحقیقات موجب تنش آفرینی در دانشگاه شده است و مسئولیت همه اتفاقاتی که در این دانشگاه هم اکنون در حال رخ دادن است به عهده رئیس واحد دانشگاهی و مسئولین حراست آن است چرا که هم اکنون دانشجویان این دانشگاه با حراست درگیر هستند.

واکنش زاکانی به اتفاقات امروز
باید از اداره پادگانی دانشگاه‌ها دست برداشت

پس از وقایع صبح امروز در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که جزء میهمانان مراسم بود و از ورودش به دانشگاه جلوگیری شد، در نامه‌ای به اساتید، دانشجویان و کارمندان دانشگاه آزاد نوشت:

روز دانشجو را خدمت خانواده محترم دانشگاه بویژه دانشجویان پرتلاش مراکز آموزش عالی سراسر کشور تبریک عرض کرده و برای افتخار آفرینان تاریخ ساز شانزدهم آذر سال ۱۳۳۲ علو درجات را از درگاه احدیت خواستارم.

زاکانی ادامه داد: نقش دانشگاه آزاد اسلامی در آموزش فرزندان این مرز و بوم و تلاش اساتید و دانشجویان این دانشگاه در علم آموزی و دانش اندوزی بر هیچ منصفی پوشیده نیست و خدمات دست اندکاران و خدمتگزاران آن نیز آشکار و روشن می باشد ولی از دیر باز اداره خانوادگی و توجه گروهی و باندی به این مجموعه بزرگ، آسیب های بسیاری را متوجه اساتید، دانشجویان، کارمندان و خانواده آنها نموده است.

در ادامه تاکید شد: مرور بیش از سه دهه از تاسیس این دانشگاه و فراز و نشیب‌های موجود حکایت گر توجه مافیای قدرت و ثروت به این مجموعه گران سنگ است، از این رو عناصر پدر خوانده و پشت صحنه آن با همه توان، خود را حافظ منافع و مصالح شخصی و گروهی خود دانسته تا جایی که این مجموعه دانشگاهی را که با امکانات ملت و بویژه شهریه دانشجویان آن توسعه یافته است را ملک مطلق خود می‌شمارند و خود را مستغنی از پاسخگویی به خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز مسئول در کشور می‌دانند.

بدنبال فضای اختناق و بسته و ایجاد فشار مضاعف بر دانشجویان ارزشی هستند

زاکانی در این نامه افزود: تغییر و تحول مدیریتی در این دانشگاه، امیدی را جهت تغییر رویه نادرست قبلی و مشارکت پذیری، پاسخگویی، شفافیت و ارتقاء آموزشی و پژوهشی و تعمیق فرهنگ در این محیط علمی و فرهنگی زنده نمود ولی زود این روزنه امید با بازگشت عناصر نشاندار و صاحب پرونده‌های آنچنانی به ناامیدی گرایید و امروز به طریقی دیگر راه غلط گذشته دنبال شده و بدتر از آن جریانات قدرت طلب و سیاسی معلوم‌الحال، بدنبال بهره برداری ابزاری از اساتید، دانشجویان، کارمندان و امکانات گسترده مهیا شده در این مجموعه هستند و بجای قانون مداری، بالا بردن کیفیت آموزشی و پژوهشی، رسیدگی به اوضاع صنفی و خدماتی خانواده عظیم و زحمت کش این دانشگاه و ایجاد شفافیت در درآمدها و مصارف بدنبال فضای اختناق و بسته و ایجاد فشار مضاعف بر فرزندان ارزشی و فداکار آن دارند.

زاکانی تاکید کرد: آیا قانون مداری و قبول ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی و آموزش عالی کشور بر تصمیمات گروهی و باندی رجحان ندارد. آیا بهتر نیست برای دانشجویان و دانشگاهیان حق دانستن و انتخاب قایل شد و از اداره پادگانی دانشگاه‌ها دست برداشت. آیا پرداختن به کیفیت آموزشی و پژوهشی ارجح به بالابردن میزان درآمد دانشگاه آزاد اسلامی نیست. آیا توجه به فرهنگ عمیق اسلامی که دانشگاه مزین به نام آن است از بی موالاتی فرهنگی و بی توجهی به ارزش ها ترجیح ندارد. آیا شفافیت و پاسخگویی بهتر از کتمان کردن امور و نامحرم دانستن دانشجویان ، اساتید و کارمندان این دانشگاه نیست. آیا .... به هر حال دیگر نمی‌توان بر مدار خانوادگی و باندی این مجموعه بزرگ دانشگاهی را اداره کرد و سرمایه‌های مادی و معنوی آن را قربانی اهداف جریانی خاص کرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه متاسفانه رویه غلط مدیریت این دانشگاه سبب شد که بنده از حضور و خدمت گذاری به دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، رشت و علوم و تحقیقات تهران محروم شوم اظهار داشت: طبق قرار قبلی بنا بود به مناسبت روز دانشجو در این سه دانشگاه خدمت عزیزان برسم و به سهم خودم پاسخگویی و شفافیت را پیشه کنم ولی برخی از مدیران خاص این دانشگاه این امر را مطلوب خود ندانستند و مانع از حضورم گردیدند و بنده نیز با عنایت به اهمیت آرامش و پرهیز از هیاهو در محیط های علمی و احترام به حریم دانشگاه خود را از محضر شما عزیزان محروم نمودم ولی تصمیم گیران این امر نادرست بدانند که این راه مثل مسیر اسلاف خود بن بست بوده و راه به ناکجا آباد است.

در ادامه این نامه آمده است: از همه عزیزان بسیج دانشجویی که بر بنده لطف نموده و لایق دیدار با دانشجویان و اساتید این دانشگاه‌ها دانستند متشکرم و به اطلاع همه گرامیان می‌رسانم که برابر اطلاعات اینجانب درخواست برگزاری این مراسمات طبق قانون از طریق مجاری دانشگاه دنبال شده بود ولی مسئولین این دانشگاه‌ها بویژه در ستاد مرکزی آن تشخیص دادند حضور برخی افراد از جمله اینجانب که بدنبال روشن شدن حق و شفافیت در امورات مختلف هستم با حال و روز آنان ناسازگار است لذا مانع حضورم شدند، به نظر پیگیری و روشن شدن موضوع با ریاست محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی که صیانت از حریم دانشگاه و قانون بر عهده ایشان است است، سبب امتنان خواهد بود.

وی تاکید کرد: دستور پیگیری و روشن شدن این نوع برخورد را ریاست محترم جمهوری معلوم نمایند و بررسی کنند چرا در شرایط فعلی برخی عناصر ضد انقلاب و غیر دانشگاهی می توانند با حضور خود در دانشگاه‌ها اذهان دانشجویان را مشوش نمایند ولی امکان روشنگری و پاسخگویی از مدافعان انقلاب اسلامی و کمترین آنها بنده گرفته می شود.

در پایان این نامه آمده است: مجدداً مراتب امتنان و تشکرم را از همه دوستاران حق و حقیقت، اساتید، دانشجویان و خدمتگزاران دانشگاه آزاد اسلامی بویژه عزیزان بسیج دانشجویی ابراز می‌دارم. ان شاءالله موفق و پیروز باشید.طبقه بندی: تحلیل و نقد، عمارها، خبری،
برچسب ها: فرق فضای دانشگاه‌ها نسبت به سال ۹۲ مشخص شد، حسن روحانی، زاکانی، اداره پادگانی دانشگاه‌ها، واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، دید در شب، همسر جاسبی و ضرب و شتم مسئول بسیج دانشجویی دانسگاه آزاد،
[ چهارشنبه 18 آذر 1394 ] [ 01:53 ق.ظ ] [ داداشی سایبر ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

شب ظلمت و بیابان به کجا توان رسیدن مگر آنکه شمع رویت به رهم چراغ دارد

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


لوگوی ما و دوستان

دید در شب

دیجی فرهنگ

سایت فرهنگی ماسون تیوب کلیپهای برتربین

?? ???

سایت رسمی سربازان اسلام; www.sarbazaneislam.com

ظهور- 313

letter4u

ایران رمان